Як визначити розмір рукавиць ЗІЗ
ЗІЗ рукавички необхідні для захисту рук від впливу фізіологічних рідин та хімічних речовин, високих або низьких температур, механічних пошкоджень колючими і ріжучими предметами, удару електрикою та ін. В залежності від сфери застосування розрізняється тип і властивості таких виробів.
У статті розглянемо, які бувають типи і як визначити розмір рукавиць ЗІЗ, щоб вони оптимально виконували свої функції.
Три ради: як визначити розмір рукавиць ЗІЗ
Вибір розміру рукавички залежить від сфери використання. Наприклад, медичні повинні щільно облягати руку, а ось моделі для зварювальників та робочих можуть мати деякий простір. Але є основні правила, як визначити розмір рукавиць ЗІЗ:
-
виміряйте окружність руки сантиметром, по таблиці визначте розмір рукавички;
-
довжина виробу визначається від верхнього кінчика пальця до кисті.
Проте слід враховувати і особливості долоні. Наприклад, рука може бути об'ємна, а пальці короткі. Або ж долоню вузька, а пальці дуже довгі. В цьому випадку слід додатково виміряти довжину пальців (досить середнього і вказівного).
Менеджери OCTAN допоможуть визначити розмір рукавиць ЗІЗ, підібравши найбільш оптимальний варіант.
Сфера використання і види ЗІЗ рукавичок
Утеплені флісові, кашемірові, трикотажні та інші види рукавичок. Використовуються в повсякденних умовах для захисту рук від низьких температур.
Бавовняні і трикотажні з ПВХ крапкою. Попереджають пошкодження шкіри колючими і ріжучими предметами (будівництво, ремонт, садово-сільськогосподарська сфера, металургійна промисловість тощо).
Шкіряні або комбіновані рукавички. Захищають руки від сильних механічних впливів, що застосовуються при пакувальних роботах, у будівництві, ремонті, промислових сферах, при роботі з канатами і тросами.
Гумові діелектричні. Такі ЗІЗ рукавички використовуються для роботи з електрообладнанням та захищають від дії струму від 1 до 7 кВт, залежно від моделі.
Замшеві краги. Застосовні в зварювальному виробництві, перешкоджають попаданню іскри розплавленого металу на шкіру робітника.
Рукавички з покриттям (ПУ, нітрилові). Багатофункціональні моделі з високою стійкістю до стирання. Можуть використовуватися для роботи у вологих, брудному середовищі з можливістю механічного травмування.
Антивібраційні. Застосовні у промислової, будівельної та ремонтної сферах при роботі з виброоборудованием (перфоратори, відбійні молотки, виброуплотнители тощо).
Химостойкие. Такие СИЗ перчатки могут быть выполнены из латекса или нитрила, защищают от химического воздействия на кожу рук. Могут применяться в бытовой сфере, в том числе для уборки, мытья посуды.
Медицинские. Бывают латексные, нитриловые, виниловые и полиэтиленовые, могут быть стерильными и нестерильными. Обязательны для работы в лаборатории, процедурных кабинетах, при любых врачебных манипуляциях, такие средства индивидуальной защиты как перчатки используются в косметологии и салонах красоты.
Средства индивидуальной защиты перчатки OCTAN
В некоторых сферах, например, медицинской, применение средств индивидуальной защиты (перчаток) прописано санитарными нормами. В других же применение таких СИЗ остается на усмотрение рабочего. Важно помнить, что кожа человека — это один из самых восприимчивых к окружающей среде органов. Через него могут попасть химические токсичные вещества и яды, которые способны нести угрозу здоровью и даже жизни человека. Через механические травмы (порезы и ожоги) также возможно заражение. Тому важливо не нехтувати використанням такими засобами індивідуального захисту як рукавички, вибираючи їх, виходячи зі своєї сфери діяльності і розміру руки.